Porada dermatologa – jak dbać o cerę naczynkową?

Wiele osób uważa, że cera naczynkowa to oznaka choroby. Jest w tym wiele kłamstwa, ponieważ niektóre osoby po prostu z taką się rodzą, jak inni z suchą, tłustą czy normalną. Oczywiście, pojawianie się trądziku różowego, czy wysypki to już problem, z którym trzeba walczyć, ale najczęściej objawia się przy stosowaniu nieskazanych preparatów czy działania zimna. A przecież te dwa czynniki będą powodować różne efekty również na innej skórze!

Na początek, warto przyjrzeć się czym właściwie jest cera naczynkowa i czym się zwykle objawia. Za to, czy mamy taką, a nie inną cerę odpowiadają naczynia włosowate – jeżeli są rozszerzone i są widoczne przez skórę w postaci rumienia, pajączków, możemy to sklasyfikować jako wspomnianą cerę naczynkową. Czy po diagnozie, należy o nią jakoś specjalnie dbać? Pytanie – czy o inną cerę też dbamy czy nie? No właśnie – tutaj też mamy kilka zasad, do których warto się stosować. O pomoc w ich określeniu poprosiliśmy doświadczonego dermatologa.

Cera naczynkowa – poprawne rytuały kosmetyczne

Dbanie o cerę naczynową nie jest takie trudne. Wystarczy tak naprawdę zastosować się do kilku żelaznych zasad, które uchronią nas przed trądzikiem, zmianami skórnymi i nieestetycznymi śladami. Czy chcesz je poznać? Zobacz co mówi o tym dermatolog!

Wypieki, trądzik różowy, zaczerwienienia – to najczęstszy problem, jaki zauważam u swoich pacjentów, którzy mają cerę naczynkową. Niekiedy te problemy są tylko chwilowe, gdy u innych trwają bardzo długi czas. Dlatego zawsze na początku polecam zapisanie na kartce, jak dba się o skórę w ciągu dnia, jakich kosmetyków się używa i stwierdzenie, czy mamy do czynienia z regularnością. Niekiedy problemem są preparaty, które nakładamy na skórę – podrażniają i negatywnie działają, ale nie jest to norma. Dlatego przy takich problemach, zalecam stosowanie naturalnych i ekologicznych specyfików. Problemy ze skórą mogą też objawiać się z innych powodów – stresu, emocji, temperatury. Jeżeli nie zaczniemy temu przeciwdziałać, skóra się przyzwyczai, ponieważ naczynia krwionośne utracą zdolność do powracania do stanu pierwotnego.”

– tłumaczy dermatolog.

Najczęściej zmiany pojawiają się w okolicy policzków, brody czy nawet nosa. Jeżeli i my zauważymy u siebie takie problemy, należy rozpocząć kuracje. Można zacząć tak naprawdę od kryjącego makijażu na co dzień i normalizujących kremów w domu, które będą troszczyć się o skórę. Należy też ostrożnie dobierać specyfiki, ponieważ skóra naczynkowa szybko daje znać, że nie toleruje danego składnika czy całej gamy kosmetycznej.

Serdecznie polecam produkt Perfect Beauty do cery naczynkowej dostępny na stronie Sklep Farmona