Krzywe zęby – problem estetyczny i zdrowotny

Zdrowie i proste zęby to niewątpliwie wielki dar. Niestety wiele osób nie może pochwalić się prostym zgryzem. Niestety w wielu przypadkach nie jest to problem wyłącznie estetyczny. Wiele osób, ze względu na krzywe zęby, cierpi na różnego rodzaju dolegliwości spowodowane nieprawidłowym ułożeniem uzębienia w jamie ustnej.

Najczęstsze problemy związane ze zgryzem

Jednym z bardziej powszechnych problemów związanych z nieprawidłowym ułożeniem zębów jest ich nadmierne ścieranie. Do takiej sytuacji dochodzi gdy dolna i górna szczęka zbyt mocno na siebie nachodzi. Zęby w szybkim tempie stają się krótsze. Błyskawicznie niszczy się szkliwo, a uzębienie może się psuć. Krzywe zęby mogą powodować również różnego rodzaju dolegliwości bólowe i problemy z przyjmowaniem pokarmów. Kwestia estetyczna jest dobrym powodem do rozpoczęcia leczenia, jednak przyczyny zdrowotne są bezwzględnym wskazaniem do podjęcia decyzji o wizycie u dobrego ortodonty.

(Zobacz: OrthoVision - Centrum Ortodontyczno–Stomatologiczne)

Prawidłowe leczenie kluczem do szybkiej kuracji

Aparat ortodontyczny to tak naprawdę nic strasznego. Ważne jest, aby wybrać dobrego specjalistę, który będzie w stanie doprowadzić zgryz do stanu idealnego w jak najkrótszym czasie. Kluczowy jest sam okres noszenia aparatu jak i czas, gdy przebiega leczenie retencyjne, czyli takie, które utrwala skutki noszenia aparatu ortodontycznego. Dobry stomatolog będzie w stanie dobrać właściwe dla danego schorzenia metody leczenia. Nowoczesna ortodoncja daje wiele możliwości. Dostępne są różne rodzaje aparatów – metalowe, kryształowe (estetyczne). Coraz częściej słyszy się o nowatorskim Clear Aligner – systemie do prostowania zębów nowej generacji.

Nowość w dziedzinie ortodoncji

Coraz więcej pacjentów zaczyna pytać o system leczenia ortodontycznego Clear Aligner. Plusem tej metody jest jest przede wszystkim niewidoczność aparatu. Zęby prostowane są za pomocą specjalnych przezroczystych płytek, które nakłada się na uzębienie. W różnych fazach leczenia stosowane są ich różne grubości. Dzięki Clear Aligner można uzyskać wysoką efektywność przy minimalnym uczuciu dyskomfortu i bolesności.