LeczenieZdrowie

Fizjoterapeuta – dobroczyńca ludzkości

Fizjoterapeuta – dobroczyńca ludzkości

Bóle kręgosłupa, karku, strzykanie w kościach. W pierwszym momencie kojarzy nam się z naszymi babciami. Jednak po głębszym zastanowieniu – kto w wieku 20+ nie miał już przynajmniej kilku sytuacji, gdy coś go porządnie zabolało albo gdy korzonki dały o sobie znać?

Problem wszystkich dorosłych

Nie znasz dnia ani godziny. Przygotowujesz obiad, schylisz się do najniższej szuflady i… nie potrafisz się wyprostować. Bierzesz na ręce swoje dziecko i czujesz duży ból w plecach. No i chyba największa bolączka współczesnego świata – godziny spędzone przed komputerem w wymuszonej pozycji ciała. Często w pracy, ale nierzadko także w domu spędzamy zdecydowanie zbyt dużo czasu z komputerem.

Kiedy warto udać się do poradni rehabilitacyjnej

Jeśli pojawi się ból kręgosłupa lub pleców – na pewno warto udać się do rehabilitanta. Ale oczywiście nie tylko kręgosłup może nam się dać we znaki. Fizjoterapia to dziedzina, która może wyleczyć wiele naszych bolączek. Fizjoterapeuci są ekspertami w usprawnianiu naszego organizmu oraz przywracaniu zdrowia. Na pewno warto skorzystać z ich usług w przypadku wielu przeróżnych dolegliwości. Na przykład przy jakimkolwiek bólu – czy to mięśniowym, czy kręgosłupa, nawet ból głowy może mieć swoje przyczyny w nieprawidłowym funkcjonowaniu kręgosłupa. Fizjoterapia pomoże na pewno w przypadku wszelkiego rodzaju przykurczach, nerwobólach, zrostach kostnych, stanach zapalnych stawów i skóry. Za szczególnie ważną można uznać fizjoterapię podczas leczenia seniorów. Pozwala ona im zachować witalność i dobre zdrowie, pobudza do pracy mięśnie i stawy, a nawet przywraca tkankom właściwą elastyczność co z kolei pomaga na przykład w przypadku gojenia się stanów zapalnych.

Poradnia rehabilitacyjna – co oferuje

Współczesne poradnie coraz częściej są tak naprawdę kompleksowym centrum rehabilitacji i w ich ofercie znajduje się mnóstwo zabiegów. Są to między innymi różnorodne terapie, lecznicze zastosowanie prądów, zabiegi w kriokomorach, elektroterapie, jonoforeza. Dzięki interwencji fizjoterapeuty możemy poprawić niewydolność krążenia, układ oddechowy, pokarmowy, kostny. Dobry fizjoterapeuta pozwoli utrwalić nam nawet dobre nawyki podczas chodzenia i siedzenia, co sprawi, że nasze samopoczucie automatycznie się poprawi.

W tym miejscu serdecznie pragnę polecić poradnię NZOZ RST Rehabilitacja

 

Udostępnij