KosmetykiUroda

Kremy wybielające skórę twarzy – bezpieczne czy nie?

Kremy wybielające skórę twarzy – bezpieczne czy nie?

Skóra, jako jedna z tych tkanek, które mają największy kontakt z rozmaitymi z czynnikami zewnętrznymi, jest również narażona na uszkodzenia. W wielu przypadkach uszkodzenia te wynikają ze stosowania nieodpowiednich kosmetyków, metod pielęgnacji skóry, ale również np. niestosowania się do zaleceń lekarskich, kiedy stosuje się rozmaite maści czy leki fotouczulające.

Tworzące się na skórze przebarwienia nie są zdecydowanie niczym estetycznym, dlatego też dla wielu osób stanowią źródło kompleksów. Można z nim walczyć rozmaitymi sposobami, zależnie od tego, gdzie akurat się pojawiły, ale w przypadku skóry twarzy szczególnie należy uważać na stosowane kosmetyki i maści. Czy w takich przypadkach kremy wybielające skórę twarzy sprawdzą się dobrze, czy może ich stosowanie niesie za sobą jakieś zagrożenia?

Jak działają?

Przede wszystkim kremy wybielające skórę twarzy nie służą do stosowania na całą twarz – jest to jeden ze szkodliwych przesądów, który sprawia, że uważane są one za coś nienaturalnego. Kremy takie powinny zawsze być stosowane miejscowo oraz ostrożnie, jako że zawierają substancje, których zadaniem jest rozjaśnienie naturalnych przebarwień skóry, zarówno tych powstałych sztucznie, jak również i tych zupełnie normalnych, np. piegów. Sprawdzi się u osób, które w dotychczasowej pielęgnacji oraz diecie miały zbyt dużo beta-karotenu. Będzie dobry również przy zmianach przebarwieniowych wynikających przede wszystkim z wieku, czyli po prostu związanych z procesem starzenia się. Ich zadaniem jest rozjaśnienie skóry o kilka tonów oraz usunięcie przebarwień, ale jedynie przy regularnym stosowaniu przez co najmniej 4-6 tygodni.

Negatywne strony

Oczywiście pozytywną stroną kremu jest możliwość pozbycia się brzydkich plam czy przebarwień wywołujących u nas kompleksy. Jednocześnie jednak kremy takie są bardzo dyskusyjne pod względem bezpieczeństwa. Zazwyczaj stosuje się w nich intensywnie złuszczające oraz wpływające na głębokie warstwy skóry substancje, które mogą działać drażniąco. Efektem takiego działania jest m.in. łuszczenie się skóry, powstawanie brzydkich śladów oraz znaczne zmniejszenie nawilżenia, które przerodzić się może w nieestetyczne zmarszczki. Co więcej, niekiedy takie kremy – zwłaszcza z niesprawdzonego źródła czy wątpliwych marek – mają substancje szkodliwe, m.in. rtęć. Z tego powodu bardzo istotne jest czytanie etykiet.

Warto dodać, że kremów wybielających skórę twarzy oraz ogólnie do usuwania przebarwień nie powinny stosować kobiety w ciąży. Stosowanie tego rodzaju preparatów nie tylko jest groźne dla rozwijającego się płodu, ale również może spowodować trwałe zmiany w skórze.

Interesującą ofertę kremów do pielęgnacji skóry twarzy posiada Sklep Farmona – cała gama kremów wzmacniających, przeciwzmarszczkowych, naprawczych czy nawilżających zadba o kondycję Twojej skóry. Pamiętajmy jednak że tylko właściwie i REGULARNIE stosowanie preparatów przyniesie efekty.

Udostępnij