DlugieZycieOdżywianieZdrowie

W jaki sposób dopasować do siebie idealny typ diety?

W jaki sposób dopasować do siebie idealny typ diety?

Jaka jest najlepsza dieta? Nie ma jednego planu diety, który działa na wszystkich zainteresowanych. Dieta, która będzie najlepsza dla Ciebie to taka, na której będziesz w stanie utrzymać się przez długi czas. Jest to plan odchudzania, który pasuje do Twojego stylu życia i nie sprawi większych trudności, aby w nim wytrwać.

Jak więc uporządkować marketingowe nagonki dotyczące setek diet, aby znaleźć plan odchudzania, który działa? Zacznij od zadania sobie tych pięciu, istotnych pytań. Odpowiedzi ujawnią plan diety, który najbardziej Ci odpowiada.

W poszukiwaniu najlepszej diety…

1. Jaki jest mój budżet? Zanim zaczniesz robić zakupy dla wybranego planu odchudzania, zdecyduj, czy masz pieniądze na inwestycje i ile chcesz wydać.

Następnie, na podstawie tych informacji, oceń plany diet, które wydają Ci się najbardziej interesujące i zdecyduj, czy pasują do Twojego budżetu. Pamiętaj, aby ocenić wszystkie koszty, które mogą być zaangażowane. Obejmuje to między innymi koszty żywności oraz czas potrzebny na utratę wagi, którą sobie założyłeś.

Należy pamiętać, że koszt programu diety niekoniecznie jest predyktorem sukcesu planu. Tylko dlatego, że płacisz, aby schudnąć, nie oznacza, że waga zniknie.

2. Czy mam problemy zdrowotne, które należy wziąć pod uwagę? Twój opiekun może pomóc Ci ustalić, które problemy zdrowotne należy wziąć pod uwagę przy wyborze najlepszej diety. Na przykład, osoby z cukrzycą mają szczególne potrzeby żywieniowe, które mogą ograniczać rodzaje diet, które mogą wybrać.

3. Czy mój harmonogram pozwala na przygotowanie jedzenia? Jednym z powodów, dla których wiele diet zawodzi, jest to, że napięty harmonogram staje na drodze do dobrych nawyków żywieniowych. Spójrzmy prawdzie w oczy, trudno jest przejść obok restauracji fast-food po 10-godzinnym dniu pracy. Ale jeśli wiesz, że zdrowy posiłek czeka w domu, dobry wybór może być łatwiejszy.

Zastanów się, ile masz czasu na zakupy spożywcze i przygotowanie jedzenia. Bądź realistą. Jeśli Twoje życie po prostu nie pozwala na przeznaczenie wystarczająco dużo czasu na przygotowanie zdrowych posiłków, catering dietetyczny może być dla ciebie lepszym rozwiązaniem.

Katering dietetyczny pozwoli oszczędzić Twój czas i pieniądze. Dodatkowo, nie będziesz musiał się głowić czy zjadłeś odpowiednią porcję białka czy warzyw – wszystko jest wliczone w Twój dzienny jadłospis i zapakowane w wygodne opakowania, które możesz ze sobą wszędzie zabrać. Kolejną zaletą cateringu dietetycznego jest fakt, że możesz go zamówić w dowolne miejsce, które odpowiada Twojemu stylu życia. Do domu czy do biura? To Ty wybierasz.

4. Czy mam wsparcie społeczne? Ważną częścią każdej udanej diety jest wsparcie. Pomocny współmałżonek, sąsiadka, która także się odchudza lub grupa w mediach społecznościowych może pomóc w zapewnieniu emocjonalnego wsparcia, jakiego potrzebujesz podczas swojej diety.

5. Jakiej diety próbowałem w przeszłości i dlaczego zawiodły? Oceń historię odchudzania i zrób listę przyczyn, dla których dawne diety zakończyły się niepowodzeniem.

Czy wybory żywieniowe były zbyt restrykcyjne? Następnie wybierz dietę, która uczy dobrych wskazówek dotyczących porcji, a nie konkretnych ograniczeń żywności. Czy czułeś się głodny? Wtedy najlepszą dietą może być taka, która pozwala na większe spożycie żywności, ale kładzie nacisk na spożywanie niskokalorycznych pokarmów, takich jak owoce, warzywa, niezbędne chude białka i produkty mleczne. A może straciłeś motywację? Co mogło być tego przyczyną?

W procesie wyboru najlepszej diety, spróbuj zignorować roszczenia i reklamy lub poparcia celebrytów. Skoncentruj się na swoich własnych fizycznych, emocjonalnych i związanych ze stylem życia kwestiach, aby znaleźć plan diety, który pomoże Ci osiągnąć cel. Jeśli dysponujesz niewielką ilością wolnego czasu, prowadzisz intensywny styl życia i nie masz ochoty na codzienne ważenie każdego ze składników pomyśl o zamówieniu cateringu dietetycznego. Dzięki niemu będziesz jeść tyle, ile powinieneś, a dołączając aktywność fizyczną szybko stracisz na wadze. Catering dietetyczny pozwoli Tobie osiągnąć wymarzoną sylwetkę jedząc zdrowe i smaczne dania bez najmniejszego wkładu czasu z Twojej strony. Pomyśl, ile rzeczy możesz dodatkowo zrobić, oszczędzając czas na przygotowywaniu posiłków.

Udostępnij