Leczenie

Jak wybrać klinikę odwykową?

Jak wybrać klinikę odwykową?

Choroba alkoholowa dotyka bardzo dużą ilość osób. Są to nie tylko mężczyźni, ale także kobiety i osoby małoletnie, które uzależniły się od alkoholu. Dostrzeżenie problemu zajmuje niekiedy bardzo dużo czasu, ale jeśli chory zdecyduje się na terapię, to należy wybrać odpowiedni ośrodek, który pomoże w walce z nałogiem. Jak znaleźć dobrą klinikę odwykową? Czy warto skorzystać z prywatnej kliniki?

Klinika odwykowa – jak ją wybrać?

Jeśli alkoholik zauważył, że ma problem i chce podjąć leczenie, to należy wybrać dobrą klinikę odwykową. Czym się kierować podczas jej wyboru? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na personel, który jest zatrudniony w klinice. Czy są tam doświadczeni terapeuci oraz, czy można liczyć na terapię grupową i indywidualną. Bardzo ważne jest indywidualne podejście do każdego pacjenta. Pomimo, że w ośrodku terapii uzależnień znajdują się osoby z takimi samymi problemami, to jednak każda z tych osób ma inną psychikę i potrzebuje indywidualnego podejścia. Wybierając klinikę odwykową, należy sprawdzić także warunki panujące w ośrodku. Czy klinika jest dobrze wyposażonym budynkiem i znajdują się w niej czyste sanitariaty? Istotna jest także przyjazna okolica, najlepiej jeśli budynek jest otoczony zielenią, z dala od zgiełku miasta.

Prywatna klinika odwykowa

Szukając kliniki odwykowej, warto skorzystać z prywatnego ośrodka. W takim miejscu można liczyć na znacznie lepsze warunku pobytu. Budynek zazwyczaj jest dobrze wyposażony w pokoje, łazienki i sale terapeutyczne, przystosowane dla osób uzależnionych. W prywatnym ośrodku panuje domowa atmosfera, a także można liczyć na znacznie szerszy zakres terapii. Oprócz zajęć grupowych i indywidualnych, odbywają się w klinice warsztaty i ćwiczenia. Takie zajęcia bardzo pomagają choremu nauczyć się wielu nowych rzeczy, których do tej pory nie doświadczył. Przede wszystkim zwracana jest uwaga na to, żeby alkoholik po wyjściu z ośrodka nie powrócił z powrotem do nałogu. Musi nauczyć się on panować nad emocjami i na nowo nauczyć życia bez alkoholu.

Udostępnij