LeczenieUrodaZabiegiZdrowie

Krzywe zęby – problem estetyczny i zdrowotny

Krzywe zęby – problem estetyczny i zdrowotny

Zdrowie i proste zęby to niewątpliwie wielki dar. Niestety wiele osób nie może pochwalić się prostym zgryzem. Niestety w wielu przypadkach nie jest to problem wyłącznie estetyczny. Wiele osób, ze względu na krzywe zęby, cierpi na różnego rodzaju dolegliwości spowodowane nieprawidłowym ułożeniem uzębienia w jamie ustnej.

Najczęstsze problemy związane ze zgryzem

Jednym z bardziej powszechnych problemów związanych z nieprawidłowym ułożeniem zębów jest ich nadmierne ścieranie. Do takiej sytuacji dochodzi gdy dolna i górna szczęka zbyt mocno na siebie nachodzi. Zęby w szybkim tempie stają się krótsze. Błyskawicznie niszczy się szkliwo, a uzębienie może się psuć. Krzywe zęby mogą powodować również różnego rodzaju dolegliwości bólowe i problemy z przyjmowaniem pokarmów. Kwestia estetyczna jest dobrym powodem do rozpoczęcia leczenia, jednak przyczyny zdrowotne są bezwzględnym wskazaniem do podjęcia decyzji o wizycie u dobrego ortodonty.

Prawidłowe leczenie kluczem do szybkiej kuracji

Aparat ortodontyczny to tak naprawdę nic strasznego. Ważne jest, aby wybrać dobrego specjalistę, który będzie w stanie doprowadzić zgryz do stanu idealnego w jak najkrótszym czasie. Kluczowy jest sam okres noszenia aparatu jak i czas, gdy przebiega leczenie retencyjne, czyli takie, które utrwala skutki noszenia aparatu ortodontycznego. Dobry ortodonta będzie w stanie dobrać właściwe dla danego schorzenia metody leczenia. Nowoczesna ortodoncja daje wiele możliwości. Dostępne są różne rodzaje aparatów – metalowe, kryształowe (estetyczne), a także niemal zupełnie niewidoczne, w formie nakładek.

Nowość w dziedzinie ortodoncji

Coraz więcej pacjentów zaczyna pytać o system leczenia ortodontycznego Invisalign. Plusem tej metody jest jest przede wszystkim estetyka aparatu. Zęby prostowane są za pomocą specjalnych przezroczystych płytek, które nakłada się na uzębienie. Dzięki temu aparat jest niemal zupełnie niewidoczny, co dodatkowo poprawia komfort noszenia. W kolejnych fazach leczenia wykorzystuje się różne rodzaje płytek, które korygują wady równie skutecznie co zwykły aparat. Warto również wspomnieć o możliwości zdjęcia nakładek do jedzenia, czy czyszczenia zębów, co znacznie ułatwia utrzymywanie higieny jamy ustnej, a także zapobiega powstawaniu przebarwień.

Obecnie ortodoncja rozwija się niezwykle dynamicznie proponując pacjentom szereg komfortowych i efektywnych rozwiązań. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie https://3gdentist.eu/services/ortodoncja/ 

Udostępnij