DlugieZycieMasażeZdrowie

Masaż tajski i wskazania do stosowania

Masaż tajski i wskazania do stosowania

Klasyczny masaż tajski stanowi połączenie technik, w tym akupunkturę z elementami rozciągania i refleksologii. Masażysta podczas wykonywania masażu pracuje intensywnie dłońmi, łokciami, a także stopami. Natomiast osoba, która jest masowana przyjmuje wiele pozycji, np. leżenie przodem, tyłem, bokiem. Masaż tajski trwa minimum 2 godziny.

Dla kogo jest masaż tajski?

Zarówno wiek, jak i płeć nie mają tutaj znaczenia. Jednak istnieją pewne przeciwwskazania do takiego masażu. Z takiej formy masażu powinny skorzystać osoby narażone na nadmierny stres, osoby, które prowadzą siedzący tryb życia, sportowcy, kobiety po ciąży. Masaż powoduje usunięcie napięcia z mięśni oraz stawów. Dodatkowo wpływa korzystnie na sen, przynosi ukojenie w stanach zmęczenia i pomaga w leczeniu różnych chorób.

Kiedy zrezygnować z masażu

Masaż tajlandzki powoduje rozbudzenie układu krwionośnego, dlatego nie zaleca się go przy chorobach serca i krążenia. Ponadto powinniśmy przełożyć masaż na inny termin jeśli: mamy podwyższoną temperaturę ciała, jesteśmy osłabieni, cierpimy na choroby układu nerwowego, np. udar, jeśli jesteśmy w ciąży, bądź mamy okres, a także nie zaleca się go po spożyciu alkoholu.

Jak się przygotować do masażu?

W dniu masażu należy zjeść lekkostrawny posiłek przynajmniej godzinę przed masażem; zrezygnować z kawy i alkoholu. Już po przybyciu do salonu należy się wyciszyć i umyć stopy (każdy masaż zaczyna się od umycia stóp). Wszelką biżuterię należy zostawić w schowku, a następnie przebrać się w lekkie ubranie. Tradycyjny masaż tajski jak i masaż tajski olejkami balansuje na granicy bólu i przyjemności. Dlatego już po masażu możemy odczuwać niewielkie bóle mięśni. Niekiedy wskazane jest powtórzenie masażu w odstępie minimum trzech dni.

Masaż tajski powoduje odprężenie ciała i umysłu. Dzięki niemu możemy się wyciszyć i zrelaksować. Dodatkowo pobudza cały organizm do walki z chorobami, stanami lękowymi, czy bólami; wspomaga odtruwanie organizmu. Rytuał ten wycisza cały organizm, prowadząc do stanu wewnętrznej harmonii.

Udostępnij