Jak przebiega zamykanie naczynek krwionośnych?

Zamykanie naczynek krwionośnych

Zamykanie naczynek krwionośnych w dzisiejszych czasach nie stanowi żadnego problemu. Zabiegowi można poddać się w dowolnych gabinecie kosmetycznym  Jest to innowacyjny zabieg, który jest skierowany do wszystkich kobiet borykających się z problemem rozszerzonych naczynek. Oczywiście nie tylko kobiet, ale to zazwyczaj płci pięknej zależy na korygowaniu wad urody. Rozszerzone naczynka, czy inaczej pajączki, powstają w efekcie działania różnych czynników na skórę, która jest wrażliwa i podatna na tego typu zmiany.

Dlaczego naczynka krwionośne pękają?

Czasem opalanie się, wiatr, mróz, siedzący tryb życia, czy wizyta w solarium, mogę doprowadzić do rozszerzania się naczynek. W efekcie na powierzchni skóry powstaje sieć cieniutkich żyłek o czerwonym, bądź niebieskawym zabarwieniu. Tworzą one tak zwane pajączki, które często są obecne na twarzy, nogach, rękach. Przez wiele osób odbierane to jest jako nieestetyczne, kłopotliwe. Na szczęście można pozbyć się tego niewielkiego defektu skóry. Rozwiązaniem jest właśnie poddanie się zabiegowi.

Laserowe zamykanie naczynek krwionośnych

Z zabiegu możemy skorzystać w dobrym gabinecie kosmetycznym, albo w klinice medycyny estetycznej. Laserowe zamykanie naczynek polega na naświetlaniu danego obszaru skóry światłem lasera, które przenika przez skórę do naczyń krwionośnych. Tam jest absorbowane przez hemoglobinę, barwnik czerwonych krwinek. Poprzez to hemoglobina się podgrzewa i prowadzi do wysuszania naczynek, a tym samym ich trwałego zamykania. Należy podkreślić, że zamykanie naczynek oddziałuje tylko na powstałe już pajączki, a nie zapobiega tworzeniu się takich zmian naczyniowych w przyszłości.

Cena

Nie możemy całkowicie pozbyć się skłonności do zmian naczyniowych, gdyż często jest to zmiana genetyczna, niezależna od naszego postępowania i profilaktyki. Oczywiście nie zawsze tak bywa. Ceny za zabieg zależą od wielkości ogniska, miejsca zabiegu lub potrzeb indywidualnych pacjenta. Lekarz prowadzący zabieg powinien bezproblemowo wycenić całkowity koszt zabiegu. Podane niżej ceny są uśrednione i mogą się bardzo różnić od cen oferowanych przez profesjonalne kliniki.

Zamykanie naczynek na nogach około 300 zł
Zamykanie naczynek na twarzy około 250 zł
Zamykanie pojedynczego naczynka około 100 zł

*Cena za pojedynczy zabieg

Zamykanie naczynek – Podsumowanie

Zamykanie naczynek laserem jest bezpieczne i bezbolesne, a sam zabieg nie trwa długo. W zależności od wielkości i głębokości pajączków, przeprowadza się jeden zabieg lub całą serię odpowiednio rozłożoną w czasie. Zamykanie naczynek laserem to doskonały pomysł dla osób, które chcą się pozbyć pajączków i znowu wyglądać pięknie.