Szampon przeciwłupieżowy – powiedz STOP łupieżowi!

Szampon przeciwłupieżowy – powiedz STOP łupieżowi!

Łupież lub łojotokowe zapalenie skóry jest częstym schorzeniem skóry, które może wpływać na skórę głowy, uszy, brwi, boki nosa i brodę. Problem ten może się pojawić, gdy jesteś dzieckiem, w wieku nastoletnim, a także u dorosłych. Łupież objawia się jako sucha, drobna łuszcząca się skóra na skórze głowy lub w innych obszarach ciała, z różową lub czerwoną skórą zapalną. Możesz leczyć to schorzenie skóry używając odpowiednich produktów.

1. Wypróbuj szampon przeciwłupieżowy dostępny bez recepty zawierający cynk lub kwas salicylowy. Jeśli Twój łupież jest ciężki, możesz użyć wielu szamponów przeciwłupieżowych zawierających składniki, które zabijają grzyby częściowo odpowiedzialne za łupież. Pamiętaj, że powinieneś wypróbować tylko jeden szampon na raz, aby zobaczyć, który jest odpowiedni dla Ciebie. Poszukaj szamponów zawierających:

  • Bioaktywny cynk PCA: ten składnik pomaga zabić grzyby, które są częściowo odpowiedzialne za rozwój łupieżu. Substancję tą możesz znaleźć przykładowo w szamponie Herbal Care Szampon Łopianowy.
  • Kwas salicylowy i siarka: ten składnik pomaga zmiękczyć martwe komórki skóry na skórze głowy, powodując ich zrzucanie i uwalnianie z głowy. Należy pamiętać, że po użyciu szamponu zawierającego kwas salicylowy może wystąpić suchość na skórze głowy. Możesz użyć odżywki po szamponie, aby utrzymać skórę głowy nawilżoną.
  • Siarczek selenu od 1% do 2,5%: ten składnik pomaga spowolnić wytwarzanie komórek skóry na skórze głowy i zwalczyć łupież wywołujący grzyby. Warto jednak pamiętać, że ten szampon przeciwłupieżowy nie jest zalecany dla osób z blond lub farbowanymi włosami, ponieważ może odbarwić włosy.
    Szampon ze smoły węglowej: Szampony te mogą pomóc spowolnić wytwarzanie martwych komórek skóry i zapobiegać łupieżowi.
  • Octopirox®: hamuje i ogranicza rozwój drobnoustrojów wywołujących łupież, skutecznie eliminując jego objawy. Taki składnik posiada między innymi RADICAL Szampon przeciwłupieżowy do każdego rodzaju włosów.

Niektóre z rodzajów szamponu przeciwłupieżowego nie należy stosować, jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Zawsze czytaj instrukcje na etykiecie szamponu przed użyciem i porozmawiaj z lekarzem, jeśli masz obawy dotyczące używania szamponu.

2. Nałóż szampon zgodnie z instrukcją na etykiecie. Po wybraniu szamponu przeciwłupieżowego ważne jest, aby stosować go odpowiednio, aby uzyskać efekty. Możesz nakładać szampon raz dziennie lub co drugi dzień, dopóki Twój łupież nie będzie pod kontrolą.

  • Wybierz jeden rodzaj szamponu przeciwłupieżowego i używaj go przez kilka tygodni, aby sprawdzić, czy kuracja jest skuteczna. Nie używaj jednocześnie wielu rodzajów szamponu.
  • Zastosuj szampon masując skórę głowy i pozostawiając go na co najmniej 5 minut, aby składniki miały czas pracować.
  • Jeśli zauważysz, że szampon przeciwłupieżowy działa, zmniejsz używanie szamponu od 2 do 3 razy w tygodniu.
  • Jeśli po kilku tygodniach użytkowania, szampon nie przyniósł efektu, powinieneś porozmawiać z lekarzem na temat leczenia na receptę.