Sposób na pękające pięty

Sposób na pękające pięty

Pękające pięty to bardzo nieprzyjemna dolegliwość, z którą zmaga się obecnie coraz większa liczba kobiet. Latem kobiety decydują się na założenie butów odsłaniających stopy, dlatego też warto zadbać o to, aby wyglądały one na zdrowe oraz zadbane. Dlaczego jednak skóra pięt pęka i przy pomocy jakich domowych sposobów i kosmetyków można sprawić, że popękane pięty już nie będą doskwierać?

Dlaczego skóra pięt pęka?

Główną przyczyną pękających pięt jest odwodnienie skóry, ponieważ w sytuacji, gdy dojdzie do utraty nawilżenia, na piętach zaczynają tworzyć się dosyć grube warstwy zrogowaciałego naskórka. W efekcie takiego działania skóra nie ma możliwości regenerowania się i staje się bardzo szorstka w dotyku. Na początku zgrubiała skóra nie sprawia problemów, jednak pominięcie odpowiedniej pielęgnacji może doprowadzić do bólu podczas chodzenia. Z tego też względu należy czym prędzej pozbyć się nieprzyjemnego problemu.

Domowe sposoby na popękane pięty

Świetnym sposobem na pękające pięty jest przygotowanie kąpieli z siemienia lnianego, którą należy przygotować, zalewając torebkę nasion dwoma litrami wody. Po ostygnięciu w mieszance należy moczyć stopy, po czym przy użyciu pumeksu pozbyć się zrogowaciałego naskórka. Wśród innych pomocnych kąpieli można również wymienić kąpiel z solą oraz kąpiel z kozieradką, które również okazują się bardzo pomocne.

Krem na pękające pięty

Obecnie w sklepach i aptekach można bez problemu zakupić kremy, które przeznaczone są do walki z pękającymi piętami. Niezwykle ważne jest to, aby taki krem zawierał substancje nawilżające takie jak mocznik lub kwas hialuronowy. Po starciu martwego naskórka na stopy należy zaaplikować dosyć grubą warstwę kremu, ubierając następnie na stopy ciepłe skarpetki bawełniane. Taki zabieg najlepiej przeprowadzić na noc, ponieważ rano skóra odzyska swój dawny wygląd. Krem na pękające pięty należy stosować co najmniej dwa razy dziennie, ponieważ jedynie w ten sposób pięty nie będą pękać. Raz w tygodniu warto usuwać zrogowaciały naskórek, dzięki czemu problem nie powróci.

Farmona