Jak radzić sobie z cerą naczynkową?

Cera naczynkowa to problem, z którym boryka się mnóstwo kobiet. Na szczęście dzisiejszy przemysł kosmetyczny potrafi temu doskonale zaradzić – na rynku pojawia się wiele różnego rodzaju produktów, które świetnie sprawdzają się w takim przypadku. Co zatem stosować i w jaki sposób dbać o cerę naczynkową?

Na początek wyjaśnijmy, że cera naczynkowa jest niezwykle wrażliwa, dlatego wymaga szczególnego traktowania. Do mycia, poza płynem i żelem micelarnym, najlepiej używać letniej, przegotowanej wody, ponieważ ta z kranu zadziała niekorzystnie na stan naczynek. Z kolei podczas suszenia twarzy należy zrezygnować z gwałtownego, mocnego jej wycierania i stosować ręcznik z delikatnego materiału. Również tradycyjne toniki, żele czy kremy do twarzy niekoniecznie zdadzą egzamin w przypadku cery naczynkowej. Pamiętajmy, że wręcz zakazane jest wówczas używanie peelingów gruboziarnistych, a także wszelkiego rodzaju kosmetyków z alkoholem etylowym, mocznikiem, acetonem, mentolem czy kwasem witaminy A. Składniki te mogą jedynie podrażnić i tak już bardzo wrażliwą skórę. Najlepiej więc zainwestować w dobry krem do cery naczynkowej, który zapobiega pojawianiu się zaczerwienień na twarzy, łagodzi podrażnienia, stanowi solidną ochronę przed niepożądanym działaniem czynników zewnętrznych (jak temperatura, promieniowanie UV), a także sprawia, że sieć naczynek na policzkach – tzw. „pajączków” lub „niteczek” – staje się mniej widoczna.

Dobrym pomysłem będzie używanie jednej, wybranej linii kosmetyków, przeznaczonej do tego typu cery. Znajdziemy je bez problemu zarówno w stacjonarnych, jak i internetowych aptekach i drogeriach. Przykładem może być tu seria Dermacos. Specjalnie stworzony zestaw zawiera krem do cery naczynkowej w dwóch wersjach: wzmacniający na noc i ochronno-łagodzący na dzień (z filtrem przeciwsłonecznym), płyn micelarny do demakijażu twarzy i oczu, serum uszczelniające naczynka i redukujące zaczerwienienia, delikatny peeling enzymatyczny i maseczkę, która obkurcza, uelastycznia i wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych.

Dermacos - łagodzący krem do masazu twarzy

Dermacos – łagodzący krem do masazu twarzy

Dermacos - krem wzmacniajacy

Dermacos – krem wzmacniajacy

Dermacos - maska łagodzaca

Dermacos – maska łagodzaca