Podstawowe zabiegi kosmetyczne w zimie

Kiedy za oknami panują ujemne temperatury, warto uważać na to jakie zabiegi kosmetyczne stosujemy. Z drugiej strony, jeśli mamy wyglądać dobrze zima (ale też wiosną, kiedy opadną pierwsze śniegi) lepiej nie kusić losu i zastosować odpowiednią pielęgnację. Jak więc powinienem wyglądać odpowiedni dobór usług kosmetycznych i zabiegów?

Uwaga na peelingi

Zimą warto ograniczyć peelingi. Ścieranie wierzchniej warstwy skóry to nie tylko metoda na pozbycie się obumierającego naskórka, ale także – niestety – sposób na pozbycie się bariery ochronnej. Oczywiście jeden peeling tygodniowo nie zaszkodzi, ale musimy bardzo uważać. Zaraz po oczyszczeniu skóry nie należy wystawiać się na mróz, bo grozi nam uszkodzenie bariery lipidowej oraz zaczerwienia i zrogowacenia naskórka.

Stopy i dłonie

Zabiegi kosmetyczne w zimie (2)Wstyd przyznać, ale jesienią i zimą wiele kobiet odpuszcza sobie dbanie o stopy i dłonie. A nie powinno tak być. Co prawda można odpuścić sobie malowanie paznokci ale nie powinniśmy zapominać o regularnym usuwaniu zrogowaceń i klasycznym pedicurze a także manicurze. Chodząc w ciężkich zimowych butach wcale nie poprawiamy stanu swoich pięt i paznokci.

Dla dłoni natomiast obowiązkowym zabiegiem jest parafina na ręce. Pozwoli nam ona uniknąć przemrożeń i nieestetycznych plam na dłoniach. Dodatkowo warto stosować kremy do rąk – w zimie najlepiej stosować kremy natłuszczające. Przykładowe kosmetyki do pielęgnacji dłoni możesz znaleźć na stronie Farmona. Podstawą podczas poszukiwania odpowiedniego kremu jest testowanie tego co wpadnie nam w ręce. Każda skóra jest inna i nie każdemu będzie odpowiadał dany produkt.

Pamiętajmy więc o pielęgnacji też tych części ciała. Przynajmniej jeśli chcemy czuć się dobrze i liczymy na to, że nasze stopy i dłonie nie będą wiosną wyglądać jak u jaskiniowca.

Co stosować zimą ?

Zima to wymarzony okres na zabiegi z kwasami owocowymi, których nie możemy stosować przy intensywnym słońcu. Nie grożą nam ani przebarwienia ani uszkodzenia naskórna. Innym popularnym “niesłonecznym” zabiegiem jest depilacja laserowa. Podobnie jak z kwasami tak i w tym przypadku pow wyjściu z gabinetu kosmetycznego lepiej nie wystawiać się na promienie słońca.

Podsumowanie

Kiedy za oknem mróz, musimy też pamiętać o tym, aby przerzucić się na trochę inną pielęgnację – nawilżający krem zastąpmy co najmniej półtłustym, a leki podkład pod makijaż i puder – kryjącym.