Aktywność fizyczna

Plastry na odciski z opatrunkiem

Plastry na odciski z opatrunkiem

Odciski są problemem nie tylko estetycznym. Mogą powodować stany zapalne, jeżeli właściwie się ich nie leczy. Powodem ich powstawania jest głównie noszenie niewygodnego lub zbyt luźnego obuwia. Są jednak sposoby, dzięki którym można złagodzić ból, gdy już pojawią się na naszej stopie.

Powodem wystąpienia odcinków są zazwyczaj niewygodne buty na wysokim obcasie. Stopa układa się w nich w nienaturalnej pozycji. Tworzą się naciski na pewne partie śródstopia. Powoduje to powstanie obrzęków na podeszwie stopy. Zazwyczaj odciski pojawiają się w okolicach palców oraz na piętach, co uniemożliwia swobodne poruszanie się i powoduje dyskomfort.

Specjaliści wyróżniają dwa rodzaje zaawansowanych odcisków:

  • Nagniotki – małe, błyszczące punkty tworzące się na palcach stóp. Posiadają wrastający w skórę rdzeń, który można uciskać znajdujące się tam zakończenia nerwów;
  • Modzele – są duże, żółte i miękkie. Często są otoczone czerwoną skórą. Pojawiają się na podeszwie stopy. Najczęściej pojawiają się u kobiet noszących wysokie obcasy.

plastry na odciski

Wodoodporne plastry na odciski

Dobrym sposobem na zmniejszenie bólu, gdy na Twojej stopie pojawi się odcisk jest zalepienie go wodoodpornym plastrem na odciski. Stworzysz dzięki temu opatrunek, który będzie przylepiony do „rany” przez cały czas, nawet podczas kąpieli. Zapewni to możliwość szybkiego wyleczenia odcisku i jego usunięcia. Plaster działa bezpośrednio na odcisk, przez co efekty są bardzo dobre. Ponadto, chroni on również zdrowa skórę wokół odcisku przed uszkodzeniem. Dzięki temu, że występuje w formie miękkiej poduszeczki, zmniejsza ucisk, co jest jego bardzo dużą zaletą.

Działanie plastrów na odciski

W składzie takich plastrów jest kwas salicylowy, który ułatwia złuszczanie się martwego naskórka. Ponadto, zapewnia on natychmiastową ulgę i komfort podczas chodzenia. Dzięki temu, że zdecydujesz się na naklejenie takiego plastra, ochronisz przed uszkodzeniem skórę wokół odcisku, co również na znaczenie przy procesie leczenia.

Jak stosować plastry na odciski?

Plaster na odcisk należy nakleić i pozostawić do momentu, aż sam odpadnie od odcisku. Będzie to oznaczało, że miejsce jest już wyleczone. Zazwyczaj kuracja trwa 3–5 dni. Po tym czasie, można jeszcze nakleić nowy plaster ponownie, aby zabezpieczyć zmienione chorobowo miejsce. Ale warto już wybrać ten bez opatrunku. Jednak, w większości przypadków nie jest to konieczne.

Kiedy plastrów na odciski nie należy stosować?

Są osoby, które muszą uważać ze stosowaniem niektórych plastrów na odciski. Do grupy tej należą przede wszystkim osoby:

  • chorujące na zaburzenie układu krążenia lub neuropatię,
  • u których występuje nadwrażliwość na kwas salicylowy.

Plastrów nie należy również stosować na zdrową skórę i wówczas, gdy skóra wokół odcisku jest zmieniona. Jeżeli odcisk się nie zmniejsza, należy zgłosić się do lekarza. Stosowania takich produktów nie zaleca się u dzieci 16. roku życia (chyba, że lekarz zalecił inaczej). Jeżeli jesteś w ciąży i zamierzasz użyć plastrów na odciski z opatrunkiem, również musisz pamiętać o konsultowaniu się ze specjalistą.

Udostępnij