Niekończący się rozwój – zawód fizjoterapeuty

Zawód fizjoterapeuty jest jednym z tych zawodów, które wymagają ciągłego dokształcania się i zdobywania nowych doświadczeń. Dzięki temu można wykorzystywać różne metody i techniki w rehabilitacji pacjentów i skutecznie im pomagać. Z tego też powodu niezwykle ważne jest poszerzanie swojej wiedzy poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju kursach i szkoleniach dla fizjoterapeutów.

Szkolenia dla fizjoterapeuty – dlaczego warto brać w nich udział?

W pracy fizjoterapeuty bardzo cenny jest bogaty warsztat terapeutyczny – wiedza i praktyka. Powodów dla których warto poszerzać swoją wiedzę i zdobywać nowe doświadczenie poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju kursach dedykowanych fizjoterapeutom jest kilka, choćby takie:

  • im większa znajomość technik i metod stosowanych w rehabilitacji, tym możliwe lepsze efekty w usprawnianiu pacjentów;
  • ogromna satysfakcja, kiedy zdobytą wiedzę przekłada się na skuteczną pomoc swoim pacjentom;
  • możliwości lepszych zarobków.

Kursy dla fizjoterapeutów typu „must have”

Zasada jest taka, że im więcej przebytych kursów tym lepiej. Niemniej jednak warto zacząć od następujących:

  • kurs PNF – podstawowy i polecany, bo uczy holistycznego podejścia do pacjenta, terapia opiera się na wykorzystywaniu naturalnych, codziennych ruchów do usprawniania funkcji motorycznych, dzięki czemu zdrowe obszary ciała pobudzają te słabe i uszkodzone;
  • kurs KTP – bardzo pomocny przy leczeniu obrzęków limfatycznych, terapia łącząca manualny drenaż limfatyczny z kompresoterapią oraz kinezyterapią;
  • Ibita Bobath – przydatny w rehabilitacji pacjentów z zaburzeniami w obrębie CUN (np. udar, uraz czaszkowo-mózgowy czy SM), terapia kładzie szczególny nacisk na normalizację napięcia mięśniowego poprzez hamowanie reakcji nieprawidłowych.

Kto organizuje szkolenia dla fizjoterapeuty?

Niemalże w każdym większym mieście znalezienie placówki oferującej tego typu kursy nie stanowi większego problemu. Na uwagę zasługuje TopSchool, bo organizują szkolenia w Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Łodzi.

Centrum Szkoleń „Top School”