OdżywianieZdrowie

Najlepsza restauracja w Krakowie

Najlepsza restauracja w Krakowie

Kraków to miasto, które co roku jest odwiedzane przez wielu turystów. Z pewnością każdy z nas choć raz był w dawnej stolicy Polski i pamięta, jakie emocje są związane z wizytą w tym mieście. Dla wielu osób nie jest zaskoczeniem, że Kraków przyciąga swoją magią i czaruje turystów swoim klimatem. Będąc tam, z pewnością wiele osób chce zobaczyć najbardziej popularne miejsca, ale w przerwach pomiędzy zwiedzaniem, także turyści poszukują dobrego miejsca, aby coś zjeść. Zatem gdzie możemy znaleźć najlepsze jedzenie w Krakowie?

Z pewnością doskonałe jedzenie w Krakowie możemy zjeść na rynku głównym. To właśnie tam możemy znaleźć bardzo wiele restauracji, które oferują turystom nie tylko światowe dania, ale także w pełni regionalne potrawy. Jednak czasem zdarza się, iż znalezienie miejsca na rynku jest bardzo trudne. Dlatego warto również poszukać lokali nieco oddalonych od centrum.

W wąskich uliczkach Krakowa, znajdujących się niedaleko rynku możemy znaleźć bardzo wiele miejsc, które są nie tylko urokliwe, ale gdzie można równie dobrze zjeść. Polecane restauracje w Krakowie to między innymi restauracja Pod Baranem. Jest to miejsce, gdzie możemy spróbować wyśmienitej kuchni regionalnej, ale nie tylko. Znajdziemy tutaj także potrawy bez glutenu. Dodatkowo to miejsce zachwyca swoim wnętrzem.

Zdecydowanie dawna stolica Polski to magiczne miejsce, które co roku jest odwiedzane nie tylko przez wielu Polaków, ale także turystów z zagranicy. Można tam zwiedzić wiele interesujących miejsc, jak również poznać historię Polski. To właśnie z tego powodu wielu turystów z zagranicy wybiera to miejsce na wakacje lub też krótki urlop. W Krakowie oprócz wspaniałych zabytków, można także spróbować regionalnych potraw. W szczególności warto pochodzić uliczkami wokół rynku i poszukać restauracji, które są nieco oddalone od centrum. Często wchodząc w duże podwórza możemy znaleźć naprawdę wspaniałe, regionalne restauracje, które nie królują w przewodnikach kulinarnych, a posiadają naprawdę wyśmienite dania.

Restauracja Pod Baranem

Udostępnij