Maseczki do dłoni i stóp czym się charakteryzują

pielęgnacja dłoni

Dłonie i stopy powinny być pielęgnowane w sposób wyjątkowy. Na półkach sklepowych można znaleźć mnóstwo przeznaczonych do tego celu produktów. Czym się charakteryzują? Na pewno wyróżnia je bogaty w składniki odżywcze i substancje aktywne skład. Dowiedzmy się dlaczego to właśnie do dłoni i stóp dedykowanych jest tyle specjalistycznych kosmetyków.

Dłonie

Mnóstwo osób, być może jeszcze z czasów szkolnych, pamięta, iż na skórze dłoni zawiera się niewiele gruczołów łojowych. Naturalna ochrona jest więc bardzo ograniczone. W dodatku dłonie często narażone są na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych – używamy detergentów, płynów, wody. Wszystko to sprawia, że ta niezwykle cienka warstwa łoju szybko się zmywa a ręce wówczas stają się narażone na pierzchnięcie i suchość.

Widać więc, że kosmetyki powinny:

  • pielęgnować skórę dłoni
  • chronić przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych
  • tworzyć naturalny filtr ochronny
  • odpowiednio nawilżać

Pielęgnacja dłoni opiera się na regularnym stosowaniu kremów nawilżających do dłoni. Pozwoli to przez długie lata utrzymać ich piękny, młody i atrakcyjny wygląd. Ponadto warto również zwrócić uwagi, że wprawdzie na skórze dłoni nie ma zbyt wiele łoju, ale jest za to naskórek, który z biegiem czasu obumiera. Zaleca się więc, aby w swojej kosmetyczce posiadać także produkty przeznaczone do jego delikatnego złuszczania. Pod żadnym pozorem na dłoniach nie powinno stosować się kwasów owocowych, nawet tych o niskim stężeniu. Skóra tam jest zbyt delikatna i zbyt często eksponowana na działanie promieni słonecznych.

Więcej informacji na temat pielęgnacji dłoni można przeczytać tutaj: http://farmonaprofessional.pl/preparaty/pielegnacja-dloni/

Stopy

Również je ciężko jest utrzymać w odpowiedniej formie jeśli zaniedbuje się konieczność przeprowadzania regularnych zabiegów pielęgnacyjnych. Codziennie zakładamy buty i skarpety, które niestety nie wpływają dobrze na kondycję stóp. Szczególnie na piętach niezwykle często można zauważyć pewne zgrubienia, zrogowacenia i pęknięcia. Wynika to z nadmiernego przesuszenia skóry.

Kosmetyki, które dedykowane są do pielęgnacji stóp powinny wykazywać wysokie właściwości nawilżające i ochronne. Podobnie, jak w przypadku dłoni, zaleca się, aby regularnie wykonywać zabiegi złuszczające martwy naskórek. Można to robić samodzielnie, albo z pomocą specjalisty kosmetyki, podologii lub kosmetologii.

Porady i kosmetyki dotyczące pielęgnacji stóp znajdziecie tutaj: http://farmonaprofessional.pl/preparaty/pielegnacja-stop/