DlugieZycie

Maseczka liftingujące z alg oraz ich wpływ na skórę twarzy

Maseczka liftingujące z alg oraz ich wpływ na skórę twarzy

Algi będące roślinami wodnymi coraz częściej wykorzystywane są w kosmetologii jako składnik wielu kosmetyków, w tym również masek do twarzy. Zawarte w nich witaminy, minerały, a także pierwiastki mają zbawienny wpływ na wygląd tak często zmęczonej i pozbawione blasku skóry(każdego rodzaju skóry).

Maska algowa
Maska algowa

Witaminy A,B oraz C i E to naturalne antyoksydanty (przeciwutleniacze), które hamują zachodzące w skórze procesy starzenia poprzez inaktywację wolnych rodników. Rodniki te powstające w wyniku przemian metabolicznych powodują nieodwracalne uszkodzenia delikatnych włókien powłok i ponadto wspomagają procesy nowotworzenia. Ich inaktywacja nie tylko poprawia wygląd skóry, ale również przeciwdziała rozwojowi raków.

Algi jako nieliczne rośliny zawierają również witaminę B12 (jest ona składnikiem mięs), dlatego formę sproszkowaną alg można wykorzystywać nie tylko jako składnik maseczki, ale również uzupełnienie diety (szczególnie wegetariańskiej).

Maski do twarzy zawierające algi cieszą się w Polsce coraz większa popularnością. Zwiększony popyt sprawia, że odnaleźć można je zarówno w gabinetach kosmetycznych, jak i na drogeryjnych półkach. Zabiegane i posiadające mało czasu kobiety dzięki sproszkowanej formie alg mają możliwość odżywienia swojej skóry oraz poprawienia jej napięcia o dowolnie wybranej porze. Algowe maski dzięki swojej zawartości substancji łagodzących mogą być stosowane nie tylko jako element kuracji liftingującej, ale również w procesie łagodzenia zmian zapalnych. Podczas tego typu wykorzystania alg należy pamiętać o tym, że bakteryjne zakażenia skóry to główne przeciwwskazanie do ich stosowania.

Maskę z alg wykonać może w domu każda kobieta. Połączenie sproszkowanej algi (np. spiruliny) z ubitymi białkami jaja kurzego, łyżką octu jabłkowego oraz miodem pozwoli na stworzenie idealnej mikstury. Wymienione wyżej składniki poprzez synergistyczne działanie odżywią, nawilżą oraz ukoją zmęczoną jesienną pluchą skórę. Zabieg z użyciem maski powtarzać można 2- 3 razy w tygodniu. Wystąpienie jakichkolwiek reakcji uczuleniowych jest wskazaniem do konsultacji z kosmetologiem, lub lekarzem pierwszego kontaktu. Algi, miód, czy białko jaja kurzego to substancje mogące wywołać silną alergię kontaktową.

Udostępnij