Lecznicze właściwości skrzypu polnego

Skrzyp polny

Skrzyp polny, mimo że traktowany jak chwast, i to dość uciążliwy chwast, ma niesamowite właściwości lecznicze. Jest to roślina wieloletnia, występująca w całej Europie, w Polsce można ją spotkać właściwie wszędzie i na każdej glebie. Najlepiej rośnie na polach uprawnych, gdzie ziemia jest bardzo żyzna oraz w ogrodach.

O właściwościach leczniczych tej rośliny wiadomo już od dawna. Dobroczynne działanie skrzypu ma zastosowanie w medycynie jako środek przeciwzapalny i moczopędny, pomaga w chorobach oskrzeli i płuc, a także stosowany jest jako środek kosmetyczny, i jako jeden ze składników kremów, szamponów czy odżywek do włosów.

Skrzyp do włosów – siła i delikatność

Eleganckie i zadbane włosy, zgrabna sylwetka i świeża cera to zalety nowoczesnej kobiety. Na rynku jest coraz więcej kosmetyków, zawierających nowe receptury, producenci stosują w nich coraz to inne składniki, które swoim działaniem pozwalają poprawiać kondycję włosów i ciała.

Na szkodliwe czynniki zewnętrzne, najbardziej narażone są włosy. Wszechobecny kurz, spaliny, kwaśne deszcze to wszystko sprawia, że włosy zaczynają matowieć, łamać się, przesuszać lub wręcz przeciwnie przetłuszczać i jedynym ratunkiem będzie natychmiastowa intensywna pielęgnacja włosów.

Odżywka ze skrzypem to doabry wybór

Ponieważ najlepszym i najdelikatniejszymi środkami pielęgnacyjnymi do włosów są wyciągi roślinne, dużym powodzeniem cieszą się szampon i odżywka do włosów ze skrzypem polnym. Jak się okazuje, w roślinie tej jest zawarta krzemionka, której dobroczynne działanie powoduje że włosy stają się mocne i lśniące, gładsze i grubsze.

Razem z szamponem dobrze jest, raz na kilka myć stosować odżywkę ze skrzypem. Zawiera ona składniki aktywne, przede wszystkim wyciąg ze skrzypu polnego, które bardzo skutecznie naprawiają zniszczone i osłabione włosy, poprawiając ich kondycję. Powodują, że włosy łatwiej się dadzą rozczesać, a także zapobiegają ich elektryzowaniu się.

Wiele kosmetyków zawiera wyciągi ze skrzypu. Są to kremy, żele, preparaty do cery z trądzikiem, odżywki do paznokci, preparaty do cery tłustej i mieszanej, płyny do kąpieli i wiele innych. Wszystkie mają właściwości kojące i pielęgnacyjne, są powszechnie dostępne i niedrogie.

Farmona