Laserowe zamykanie naczyń – na czym polega?

Rozkwit techniki służy również urodzie. Powstają coraz to nowe metody usuwania różnego rodzaju defektów, chociażby takich jak popękane naczynka. Służy do tego zabieg: laserowe zamykanie naczynek, jeden z najskuteczniejszych sposobów niwelowania pajączków na skórze twarzy oraz ciała. Czy warto się mu poddać, jakie są jego wady oraz zalety? Kompendium informacji poniżej.

Laserowe zamykanie naczyń

Pajączki to przypadłość wielu osób, które mają bardzo wrażliwą i delikatną skórę, która jest płytko unaczyniona. Naczynia włosowate tych osób często mają bardzo delikatne ścianki, co powoduje, że pod wpływem niekorzystnych warunków (mróz i ostry wiatr, nagłe silne zdenerwowanie, spożywanie ostrych potraw) pękają, tworząc nieestetyczną siateczkę na skórze. Jest to problem zarówno kobiet, jak też mężczyzn, chociaż w tym drugim przypadku zdarza się trochę rzadziej. Można z nim radzić sobie w gabinetach medycyny estetycznej, korzystając z laserowego zamykania naczyń przeprowadzonego pod okiem kosmetologa, albo lekarza.

Na czym polega zamykanie naczyń laserem

Do zamykania laserowego używa się kilku rodzajów laserów, które emitują różne światło. Wszystko zależy bowiem od rodzaju skóry pacjenta, jej grubości, a także odcienia karnacji. Inne lasery są stosowane w przypadku osoby z bardzo jasną cerą, inne zaś u osób śniadych, które są narażone na powstawanie przebarwień. Jednak generalnie dla prawie każdego z tym problemem znajdzie się metoda. Pierwsze efekty widoczne są już nawet po pierwszym zabiegu, jednak trzeba nastawić się na kilka ich serii. Na początku skóra może być trochę podrażniona, jednak szybko ten efekt mija.

Ile to kosztuje

Pojedynczy zabieg najczęściej kosztuje w okolicach 400 lub 500 zł. Czasami wystarczą dwa lub trzy zabiegi, które pozwalają praktycznie całkowicie pozbyć się problemu. Aby w przyszłości nieestetyczne pajączki znowu się nie pojawiły, warto jednak wzmocnić naczynia krwionośne w zalecany przez kosmetologia sposób. Służą do tego odpowiednie suplementy diety (zawierający między innymi witaminę A), a także kosmetyki i preparaty z wyciągiem z kasztanowca.