Kosmetyki naturalne w porównaniu do kosmetyków tradycyjnych

kosmetyki naturalne

Dziś kosmetyków używa w zasadzie każdy i nikogo to nie dziwi. Kobiety stosują nie tylko kosmetyki pielęgnacyjne, ale również te upiększające, podczas gdy mężczyźni skupiają się raczej na codziennej pielęgnacji zachowującej estetyczny wygląd skóry. W dążeniu do tej dbałości wiele osób zapomina jednak, aby odpowiednio dobierać wszystkie kosmetyki. Wyróżniamy ich bowiem dwa podstawowe rodzaje.

Najsilniejszy jest dziś podział na kosmetyki naturalne oraz całą resztę, powstałą w laboratoriach na podstawie chemicznych substancji specjalnie tworzonych do konkretnych celów. Jakie są różnice między tego rodzaju kosmetykami? Które są droższe, a które wykonywane ze składników gwarantujących lepsze działanie czy po prostu mniejszą skłonność do powodowania podrażnień?

Kosmetyki naturalne – charakteryzacja

Kosmetyki naturalne to kosmetyki, które tworzy się trzema metodami:

  1. Mikrobiologicznymi
  2. Enzymatycznymi
  3. Fizycznymi

Wszystkie tworzone są na bazie naturalnych składników, które są wolne od jakichkolwiek zanieczyszczeń. Co więcej, takie kosmetyki nie mają posiadają substancji wchłanianych przez skórę. Przykładem mogą być filtry przeciwsłoneczne które nie wchodzą w głąb skóry z uwagi na mineralny skład. Z kolei kosmetyki tradycyjne wytwarzane są przede wszystkim z substancji dopuszczonych co prawda do użytku, ale w dużej mierze drażniących, bo pozyskiwanych chemicznie. Nie brak w nich sztucznych konserwantów, nawet jeśli ich skład nie zagraża zdrowiu czy nie posiada substancji zakazanych. W wielu przypadkach to właśnie składniki tych kosmetyków o działaniu drażniących wywołują rozmaite problemy skórne.

Różnica w składzie

Kosmetyki naturalne

Kosmetyki naturalne posiadają krótki okres użyteczności

Podstawowa różnica między kosmetykami naturalnymi i tradycyjnymi polega na ich składzie. Te pierwsze mają zwykle „skład krótki” i bardzo prosty. Przez to że nie stosuje się w nich konserwantów produkty posiadają krótszy czas użytkowania. Nie ma substancji, które by w sztuczny sposób zabijały bakterie i powstrzymywały starzenie się raz otwartego kosmetyku. pH takiego produktu jest w takim przypadku zdrowsze dla naszej skóry.

Skład kosmetyków tradycyjnych jest zazwyczaj bardzo długi i często nie jesteśmy w stanie rozpoznać wielu substancji. Co więcej, niektóre składniki tradycyjnych kosmetyków budzą również wiele sprzeciwu, mimo że są dopuszczone do użytku – chodzi choćby o formaldehyd (znany również jako Aldehyd mrówkowy).

Warto zaznaczyć, ze choć kosmetyki naturalne są zwykle ciut droższe od kosmetyków tradycyjnych, to jednak pozostają dużo tańsze od tych kosmetyków, które wywodzą się ze znanych marek i luksusowych linii pielęgnacyjnych kosmetyków tradycyjnych. Zachęcam do przemyślenia tematu i wyciągnięcia własnych wniosków. Zapraszam również do zapoznania się z bogatą ofertą kosmetyków na bazie naturalnych składników którą znajdziecie na stronie Farmona.pl