DlugieZycie

Kiedy NIE powiększać ust?

Kiedy NIE powiększać ust?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to zabieg, który wykonywany jest przez coraz więcej kobiet. Dzięki niemu czują się one bardziej atrakcyjne, zwiększa się również ich pewność siebie. Należy jednak pamiętać, że istnieją różnego rodzaju przeciwwskazania do powiększania ust, z którymi należy zapoznać się przed zdecydowaniem się na zabieg.

Ciąża i okres laktacji

Medycyna estetyczna nie jest wskazana dla kobiet w ciąży oraz karmiących piersią. W tym okresie w organizmie kobiety następują zmiany hormonalne, które mogą przyczynić się na przykład do powstania reakcji alergicznej. Dlatego w pierwszej kolejności należy pomyśleć o własnym zdrowiu. Powiększanie ust jest natomiast bezpieczne dla kobiet, które planują zajść w ciążę w niedługim czasie po wykonaniu zabiegu.

Choroby nowotworowe i autoimmunologiczne

Przeciwwskazania do powiększania ust obejmują również choroby nowotworowe, a także choroby autoimmunologiczne w fazie aktywnej. Ich leczenie wymaga stosowania leków i poddawania się procedurom leczniczym, podczas których stosowanie kwasu hialuronowego jest zabronione. W razie wątpliwości, przed zabiegiem powiększania ust należy skonsultować się z lekarzem, informując go o posiadanych schorzeniach oraz przyjmowanych lekach.

Infekcje ogólne i miejscowe

Osoby, które przechodzą różnego rodzaju infekcje ogólne, takie jak przeziębienie czy angina, powinny zaczekać do całkowitego wyzdrowienia. Przeciwwskazaniem są również aktywne infekcje miejscowe, na przykład opryszczka. Osoby, które mają tendencję do jej powstawania, powinny przez kilka dni przed i po zabiegu zastosować profilaktykę przeciwwirusową. W tym celu stosuje się na przykład tabletki Heviran.

Planowana wizyta dentystyczna

Powiększanie ust to zabieg, którego nie zaleca się wykonywać bezpośrednio przed wizytą u dentysty. Nadmierne rozciąganie ust lub podrażnienie przyborami dentystycznymi, może spowodować ich zniekształcenie. Dlatego wizyta w klinice medycyny estetycznej powinna odbyć się po leczeniu stomatologicznym lub odpowiednio wcześniej, aby usta zdążyły całkowicie się zagoić.

Udostępnij