Jakie kremy pod oczy warto stosować?

Skóra pod oczami jest bardzo delikatna i właśnie dlatego wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Jeżeli chcesz o nią właściwie zadbać, niezbędne będzie stosowanie kremów. Jakie powinny znaleźć się w twojej łazience?

Z pewnością doskonale to znasz – wystarczy, że skrócisz sobie liczbę godzin snu, aby pod oczami pojawiły się cienie. Wraz upływem lat w kącikach oczu coraz wyraźniej są widoczne zmarszczki. Wszystko to sprawia, że na krem pod oczy nie powinnaś żałować pieniędzy. Ponieważ wybór tych produktów w drogeriach jest bardzo duży, z pewnością zastanawiasz się, jaki zakupić i czy stosowanie jakiegokolwiek kremu przyniesie oczekiwane efekty.

Dlaczego stosować krem pod oczy?

Jeżeli na bieżąco zaopatrujesz się w kosmetyki w wybranych drogeriach, to z pewnością zauważyłaś, że kremy po oczy najczęściej są sprzedawane w niewielkich pojemniczkach, a przy okazji są często droższe niż np. duża butelka dobrego balsamu do ciała. Czy jest to wyłącznie chwyt marketingowy? Nie – skóra pod oczami naprawdę wymaga odpowiedniej pielęgnacji.

Kremy pod oczy, które możesz znaleźć na sklepowych półkach, to faktycznie koncentraty – zawierają one znacznie więcej składników odżywczych i witamin niż tradycyjny krem przeznaczony do pielęgnacji skóry ciała. Wszystko po to, aby skutecznie chronić newralgiczne obszary wokół oczu.

Jakie kremy pod oczy powinnaś stosować?

Skoro wybór kremów pod oczy jest bardzo duży, to który produkt zakupić? A może zamiast stosować jeden, zakupić kilka i używać ich na zmianę? Zanim wydasz fortunę w pierwszej napotkanej po drodze drogerii, musisz zastanowić się, z czym masz największy problem. Najwięcej kobiet skarży się na:

  • Sińce pod oczami – Nnajczęściej pojawiają się one po nieprzespanej nocy, choć są również panie, które skarżą się na genetycznie uwarunkowane sińce
  • Kurze łapki (zmarszczki) – Pojawiają się z wiekiem
  • Obwisającą skórę wokół oczu – Również najczęściej pojawia się z wiekiem

 

Jeżeli określisz problem, będzie ci łatwiej wybrać krem pod oczy. Pamiętaj, że niemal każdy producent umieszcza na opakowaniu informacje, z jakimi problemami poradzi sobie oferowany przez niego kosmetyk.

Aby ułatwić kobietom wybór odpowiedniego kremu do oczu, producenci tworzą również linie produktów, biorąc pod uwagę wiek pań. Przykładowo pierwsze kremy przeciwzmarszczkowe są dedykowane kobietom po 30. roku życia.

Nie tylko przeciwzmarszczkowe

Najwięcej kremów pod oczy, które można znaleźć w drogeriach, to produkty przeciwzmarszczkowe. Musisz jednak wiedzieć, że nie tylko takie musisz stosować. Jeżeli nie masz problemu z sińcami pod oczami, a ewentualne objawy niewyspania jesteś w stanie skutecznie zatuszować makijażem, to najlepiej, abyś stosowała odżywcze kremy do oczu. Takie zawierają w składzie wyciągi z wielu roślin i witaminy. Nakładając je regularnie, możesz prawidłowo nawilżyć i odżywić skórę wokół oczu. Dzięki temu będzie ona promienna i zachowa równomierny koloryt.

Więcej informacji znajdziecie na:

 

Popularne wpisy