Jak zadbać o dłonie – wiosenna pielęgnacja

Krem do rąk - Farmona.pl

Nastała wiosna i robi się coraz cieplej, a to oznacza, że nie ukryjemy już niedoskonałości na naszej skórze. Szczególnie tyczy się to dłoni, które zimą są bardzo narażone na silne działanie mrozu i wiatru. Jeśli odpowiednio dbałaś o nie zimą, to raczej nie musisz się przejmować tym tematem. Problem pojawia się, jeśli chodziłaś bez rękawiczek i nie nawilżałaś swoich dłoni regularnie.

Piękny wygląd dłoni i paznokci

Regularna pielęgnacja dłoni pozwoli nam na to aby móc pochwalić się schludnymi dłońmi bez względu na porę roku. Jednak to szczególnie wiosną i latem chcemy pokazywać swoje piękne, kolorowe paznokcie i zadbaną skórę wokół nich. Miękka i przyjemna w dotyku skóra sprawia, że dłonie mają młodszy i ładniejszy wygląd. Pielęgnacja dłoni powinna zawierać w sobie przede wszystkim peeling. To on sprawi, że pozbędziemy się starego naskórka. Należy jednak odpowiednio dobrać rodzaj preparatów do naszej skóry, aby nie doprowadzić do podrażnienia.

Oprócz peelingu należy pamiętać, że absolutną podstawą jest odpowiednia higiena dłoni. Tutaj przydadzą się produkty Tutti Frutti, które dezynfekują skórę i zabijają drobnoustroje. Ten proces zmniejsza ryzyko rozprzestrzeniania się patogenów chorobotwórczych. Dłonie należy myć przez około 15-20 sekund wraz z nadgarstkami. W miarę możliwości po każdym myciu należy nawilżyć dłonie. Tutaj przyda się krem do rąk, który zapobiegnie przesuszaniu się skóry.

Zaraz po odpowiedniej higienie, należy pamiętać aby unikać bezpośredniego kontaktu z detergentami. Jeśli mamy w planach domowe porządki, to najlepiej będzie założyć gumowe rękawiczki, które ochronią nasze ręce przed szkodliwymi substancjami. Dla pięknych dłoni i skórek wokół paznokci przyda się olejowanie. Wzmocni ono i regeneruje nasze dłonie, a także płytkę paznokcia. Olejowanie poprawia koloryt naszych paznokci oraz usunie problematyczne przebarwienia. Do olejowania najlepszy będzie olej kokosowy lub rycynowy. Systematyczne olejowanie poprawi także kondycję skórek wokół paznokci.

Farmona - krem do rąk