Domowe spa. Pielęgnacja ciała podczas kąpieli

Wodne ablucje były ważnym elementem codziennego życia już w starożytności. Zarówno Grecy, jak i Rzymianie dużą wagę przywiązywali do utrzymania sprężystego (wyćwiczonego) ciała w czystości. Ówcześni ludzie chętnie korzystali podczas zabiegów higienicznych z darów natury- oliwy z oliwek, koziego mleka oraz płatków róż.

Rozwój technologi kosmetycznej, który nastąpił na przestrzeni wieków pozwala aktualnie na korzystanie z wielospecjalistycznych specyfików, przeznaczonych dla różnych typów skóry. Podczas dbania o higienę nie należy jednak zapominać o dziedzictwie przodków- pielęgnujące oleje i wyciągi z roślin również dzisiaj świetnie spełniają swe zadanie.

KROK 1

Każdą kąpiel warto rozpocząć od dodania do ciepłej wody (świetnie rozpulchnia ciało i przygotowuje je do wchłonięcia substancji zawartych w kosmetykach) soli do kąpieli. Różnego typu sole możemy nabyć podczas drogeryjnych zakupów lub przez internet (Sklep.Farmona.pl), ale możemy również wykonać je samodzielnie. Sole do kąpieli przygotować możemy w kilka chwil, z czego warto skorzystać. Połączenie soli gruboziarnistej oraz olejku aromatycznego to najprostsza kombinacja, która pozwoli nam poczuć się jak w najdroższym salonie kosmetycznym.

KROK 2

Nie mniej ważnym elementem wieczornych (bądź porannych) ablucji jest mycie całego ciała. Paniom z nadmiarem stwardniałego naskórka zaleca się by w tym momencie sięgnęły po chropowatą rękawicę, która pozwoli na usunięcie nieestetycznych fragmentów skóry oraz pobudzi krążenie krwi i limfy. Wykonanie tego masażu pozwoli na odżywienie skóry oraz poprawienie jej wyglądu.

KROK 3

Po kąpieli ciało należy nawilżyć. W dobie drogeryjnych kosmetyków postawmy na bliższe naturze oleje. Zarówno olej makadamia, jak i masło shea nawilżą pragnącą wody skórę. Jeżeli posiadamy olej kokosowy (np. do celów kuchennych) również możemy go wykorzystać.
Na sam koniec warto wmasować w najbardziej narażone na uszkodzenia i grubienie skóry miejsca podwójną warstwą wazeliny kosmetycznej. Zabieg ten powoli na dogłębną regenerację naskórka.

Do domowego SPA udawajmy się jak najczęściej. Regularna pielęgnacja ciała pozwoli na utrzymanie go w dobrej formie przez wiele lat.