Dania bez glutenu – gdzie zjemy w Krakowie?

Dieta bezglutenowa może być uciążliwa, gdy chodzi o spożywanie posiłków w lokalach gastronomicznych. Nie wszystkie restauracje w Krakowie serwują bowiem dania, które nie zawierają glutenu. Poznaj nasze top 3 krakowskich restauracji, w których możesz je jadać.

Zielona Kuchnia – miejsce pełne harmonii i spokoju

Restauracja Zielona Kuchnia to dobre miejsce dla osób ceniących kuchnię polską, fusion czy wegańską. W menu nie brakuje również dań bezglutenowych. Zaletą lokalu jest jego czyste i dość minimalistyczne wnętrze, które pozwala wyciszyć się i odpocząć od zgiełku miasta. Bliższy kontakt z naturą daje możliwość spożywania posiłków na świeżym powietrzu.

Najlepsza restauracja w Krakowie serwująca kuchnię polską

Restauracja Pod Baranem – znajdziesz tutaj najlepsze, bezglutenowe dania kuchni polskiej przygotowywane z dokładnie wyselekcjonowanych, świeżych składników najwyższej jakości. Znajdziesz tu wyborne dania rybne, mięsne, wegańskie i wegetariańskie, a posiłek możesz zakończyć rozpływającym się w ustach deserem. O wysoką jakość potraw dbają najlepsi kucharze z wieloletnim doświadczeniem, w tym szef kuchni, który jednocześnie jest właścicielem lokalu. Dania serwowane są przez profesjonalnych kelnerów dbających o potrzeby klientów. Klimatyczny wystrój restauracji i bogate menu sprawiają, że jest ona doskonałym miejscem zarówno na spotkania rodzinne, jak również kolacje biznesowe. Restauracja pod Baranem mieści się w pobliżu zamku na Wawelu i odwiedzana jest codziennie przez wielu mieszkańców Krakowa oraz turystów zwiedzających to piękne miasto.

Pasta Bar Rest & Wine – kuchnia włoska

Jeśli masz ochotę na bezglutenową pizzę, pastę lub inne danie kuchni włoskiej, odwiedź restaurację Pasta Bar Rest & Wine. Wszystkie dania serwowane w restauracji przygotowywane są ze świeżych składników i zadowolą największego smakosza. Przestronny lokal urządzony został w stylu industrialnym. Goście mają również do wyboru stoliki znajdujące się na patio. Mimo stosunkowo krótkiego istnienia na rynku gastronomicznym Krakowa, zyskuje coraz większe uznanie.