Czym charakteryzują się kosmetyki do cery naczynkowej?

kosmetyki do cery naczynkowej

Masz problemy z cerą, które objawiają się rumieńcem? A może na twojej skórze pojawiła się widoczna sieć „pajączków”? W takim razie z pewnością powinnaś stosować kosmetyki do cery naczynkowej.

Skóra twarzy różnie reaguje na czynniki zewnętrzne. Chłód czy powiew gorącego powietrza mogą sprawić, że na cerze pojawi się rumieniec. Niektóre kobiety skarżą się na takie dolegliwości, jak swędzenie czy pieczenie skóry twarzy, część ma zaś problem z uwidacznianiem się żyłek – wówczas mówi się o tzw. „pajączkach”.

Cera naczynkowa reaguje jednak nie tylko na wysoką i niską temperaturę, lecz także na alkohol, ostro przyprawione potrawy czy nieprawidłowo dopasowane kosmetyki. Jeżeli chodzi o te ostatnie, to świetnym przykładem są maseczki czy peelingi, które mogą powodować występowanie wyżej opisanych objawów. Jeżeli zaobserwowałaś takie u siebie, prawdopodobnie masz cerę naczynkową, a to oznacza, że musisz stosować odpowiednie kosmetyki.

Kosmetyki do cery naczynkowej – jakie składniki powinny się w nich znaleźć?

Cera naczynkowa wymaga specjalnej pielęgnacji. Zanim zakupisz krem czy serum, powinnaś sprawdzić, czy skład produktu został opracowany z myślą o cerze naczynkowej. Jeżeli nie, to zrezygnuj z zakupu – taki kosmetyk nie sprawi, że twoja cera będzie prezentować się nienagannie. Stosowanie niewłaściwych kremów nie pomoże także odzyskać twojej cerze równowagi.

Jakie substancje powinny znaleźć się w składzie produktów przeznaczonych do pielęgnacji cery naczynkowej? Producenci stosują wyciągi z różnych roślin, np.:

  • miłorzębu japońskiego – okazuje się, że taki wyciąg ma bezpośredni wpływ na uelastycznienie naczyń krwionośnych,
  • arniki górskiej – badania potwierdziły, że substancja ta redukuje zaczerwienienia, dzięki czemu skóra, po styczności z negatywnie oddziałującymi na nią czynnikami zewnętrznymi, prezentuje się lepiej,
  • kasztanowca – wyciąg z kasztanowca powszechnie stosuje się w maściach na pajączki i żylaki, gdyż wykazuje on działanie przeciwzapalne.

Poza tym każdy krem przeznaczony do skóry naczynkowej powinien być wzbogacony w szereg witamin. Dodatkowo powinnaś zwrócić uwagę, czy produkt, który wkładasz do sklepowego koszyka, zawiera filtry UVA i UVB.

Jak używać kosmetyków do skóry naczynkowej?

Skóra naczynkowa wymaga specjalnej pielęgnacji. Aby jej taką zapewnić, powinnaś stosować kremy co najmniej kilka razy dziennie. Ważne jest przy tym, abyś robiła to bardzo delikatnie – nawet wklepywanie może spowodować, że na skórze pojawią się zaczerwienienia.

Pamiętaj, że kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji skóry naczynkowej to nie tylko kremy, lecz także np. bazy pod podkład. Jeżeli nie chcesz ich wklepywać, możesz użyć specjalnych gąbeczek. Ważne jest, abyś odczekała chwilę przed użyciem kolejnego kosmetyku – każdy produkt musi się wchłonąć.

Kiedy zauważysz rezultaty stosowania kosmetyków do skóry naczynkowej? Z pewnością nie od razu – takie preparaty muszą być używane przez dłuższy czas. Jeżeli po miesiącu aplikowania kremu nie zauważasz poprawy – zaczerwienienia nie stały się mniejsze, a „pajączki” mniej widoczne, to czas zmienić stosowany preparat.

kosmetyki do cery naczynkowej

Popularne wpisy