OdżywianieZdrowie

Czy wiemy co nasze dzieci jedzą w przedszkolu?

Czy wiemy co nasze dzieci jedzą w przedszkolu?

To, co jedzą nasze dzieci, jest niezwykle ważne! Nie jest przecież sekretem, że zdrowe i prawidłowe odżywianie, znacząco wpływa na cały organizm i rozwój dziecka. To dlatego należy zwracać jak największą uwagę na to, jakie produkty otrzymuje i, czy jego dieta oby na pewno jest w pełni zbilansowana i dostarcza wszelkich witamin i minerałów. Większość dzieci największą część dnia spędza w przedszkolach i to właśnie od nich należy rozpocząć przegląd żywieniowy.

Catering AlmaVerde – obiady dla przedszkoli?

Można śmiało powiedzieć, że firma Almaverde jest jedną z najszybciej rozwijających się marek w tej branży i, z całą pewnością można zaufać jej w kwestii żywienia. Choć Almaverde oferuje wiele różnych cateringów, najbardziej interesującym z nich, jest catering dla przedszkoli, który składa się z wielu ciekawych propozycji dań. Najważniejsze jest to, że Almaverde dostarcza do placówek, dania wykonane z najwyższej jakości składników. Dzięki temu można mieć pewność, że powstałe posiłki są zdrowe i dostarczają dzieciom wszystko to, co umożliwia im prawidłowe rozwijanie się.

Podstawą cateringów oferowanych przez firmę są produkty ekologiczne, od sprawdzonych dostawców żywności. W posiłkach znaleźć można pełnowartościowe i nieoczyszczane zboża, czyli źródło błonnika i witamin, a także świeże, sezonowe owoce i warzywa, które powinny znaleźć się w codziennym menu każdego przedszkolaka. Natomiast użycie nabiału jest sporadyczne. W daniach znaleźć można jedynie śladowe ilości mleka, czy jaj kurzych. Dania dobrane są zgodnie z porami roku, tak aby w stu procentach wykorzystać produkty sezonowe i dostarczyć dzieciom witamin i mikroelementów prosto z natury.

Najważniejsze jest jednak to, że firma deklaruje się, że nie korzysta z gotowych półproduktów, które mogłyby okazać się bardzo złej jakości. Warto samemu sprawdzić, jakie posiłki otrzymuje dziecko w przedszkolu, zwłaszcza, wtedy gdy spędza w nim znaczącą część dnia i jada tam, zarówno śniadanie, jak i obiad i podwieczorek.

AlmaVerde

Udostępnij