5 najlepszych kosmetyków do włosów

Pielęgnacja włosów

Włosy, podobnie jak dłonie czy twarz mogą stanowić naszą wizytówkę. Wypielęgnowane, odżywione i zdrowe pięknie się prezentują i podnoszą poczucie naszej wartości. W dzisiejszym artykule przedstawimy Wam pięć podstawowych produktów do pielęgnacji włosów, które powinny być stosowane przez każdego!

Miejsce pierwsze – szampon do codziennej pielęgnacji włosów

Szampon jest najważniejszy, ponieważ to dzięki niemu możemy zadbać przede wszystkim o higienę włosa i skóry głowy. W ofercie producentów znajdziemy dziś szampony dostosowane do każdego rodzaju włosów:

  • przeciwłupieżowe;

  • zapobiegające przetłuszczaniu się włosów;

  • odżywcze i pielęgnujące;

  • zapobiegające łamliwości włosów;

  • poprawiające koloryt włosa farbowanego.

Miejsce drugie – odżywka

Dobrej jakości odżywki kosztują sporo, ale w zamian za to są niezwykle wydajne. Zadaniem odżywki jest odżywienie i nawilżenie struktury włosa, który każdego dnia narażony jest na działanie szeregu szkodliwych czynników zewnętrznych. Również odżywki można z łatwością dopasować do indywidualnych potrzeb i rodzajów włosów. Podstawowy asortyment drogerii obejmuje między innymi:

  • odżywki do włosów suchych i łamliwych;

  • odżywki do włosów farbowanych;

  • odżywki do włosów przetłuszczających się;

  • odżywki do włosów kręconych.

Miejsce trzecie – olejki pielęgnacyjne

Olejki stanowią w ostatnim czasie prawdziwy hit mody jeśli chodzi o pielęgnację włosów. Wśród najczęściej używanych (nie tylko w domach, ale także w zakładach fryzjerskich) znajdzie się między innymi olejek arganowy, olejek z orzechów makadamia oraz olej kokosowy.

( Zobacz także: Pielęgnacja twarzy – 3 proste sposoby na piękną twarz )

Miejsce czwarte – produkty termoochronne

Włosy każdego dnia są suszone, prostowane i kręcone. Wobec tego nieodzownym elementem codziennej pielęgnacji wydaje się być konieczność stosowania produktów chroniących przed wysoką temperaturą. Występują w postaci kremów, sprayów, balsamów oraz tak zwanych wcierek. Również w tym przypadku zaleca się dostosowywanie produktów do konkretnego typu i potrzeb włosów.

Miejsce piąte – produkty utrwalające fryzurę

Piękna fryzura powinna prezentować się idealnie przez wiele godzin, dlatego w ofercie producentów nie brakuje dziś specjalistycznych produktów zapewniających jej trwałość. Oczywiście, w trosce o dobrą kondycję włosa większość z nich jest produkowanych na bazie naturalnych, organicznych produktów, które nie tylko utrwalają fryzurę, ale jednocześnie dbają również o dobrą kondycję włosa i jego odpowiednią pielęgnację. Takie produkty mogą być używane do każdego typu włosów.

Farmona