Jakie są powody stosowania peelingów do twarzy?

Wokół peelingów do twarzy i ciała narosło mnóstwo mitów. Większość z nich wywodzi się z braku świadomości dotyczącej konieczności ich stosowania. Dziś wyjaśnimy dlaczego regularne peelingowanie skóry jest tak istotne, jakie ma zalety, na co należy uważać i które kosmetyki cieszą się największą popularnością.

Osoby, które mają tłustą cerę najczęściej mogą u siebie zauważyć zaburzenia w naturalnym procesie złuszczania naskórka. Warto jednak wiedzieć, że odpowiednich peelingów potrzebuje każdy bowiem taki zabieg pozwala nie tylko zetrzeć martwe komórki naskórka, ale pobudzi również mikrokrążenie, przyspieszy usuwanie drobnych zmarszczek, usunie blizny potrądzikowe i zaskórniki a nawet zapobiegnie wrastaniu osłabionych włosów po depilacji.

Sposobów złuszczania martwego naskórka jest mnóstwo

Peeling jest najpopularniejszy i stosują go zarówno specjaliści dermatologii, kosmetologii i kosmetyki, jak i sami ich klienci bądź pacjenci w domach. Jeśli siła działania i tarcia ma być większa to do złuszczania stosuje się kwasy lub retinoidy.

W obrębie peelingów wyróżniamy peelingi chemiczne oraz fizyczne. Do tych pierwszych zaliczą się yellow peel, peeling kwasem glikowym, peeling kwasem TCA, kwasem migdałowym, oraz kwasem pirogronowym. 

Do fizycznych lub inaczej mechanicznych z kolei zaliczają się peelingi gruboziarniste, drobnoziarniste, enzymatyczne, kawitacyjne a także dermabrazja korundowa, diamentowa i dermabrazja.

Warto też pamiętać, że nie każdy zawsze może wykonać na swoim ciele peeling. Przeciwwskazania dotyczą w tym przypadku między innymi:

  • osób z aktywną opryszczką

  • kobiet w ciąży (tyczy się to peelingów chemicznych)

  • osób z aktywnymi procesami nowotworowymi

  • osób nadwrażliwych na działanie substancji zawartych w peelingach

  • liczne znamiona w obrębie skóry mającej być poddanej leczeniu

  • stany zapalne skóry

  • zakażenia wirusowe, grzybicze, czy bakteryjne

  • uszkodzona ciągłość skóry w obszarze poddanym zabiegowi

  • trądzik różowaty

Peeling mechaniczny, który jest najpopularniejszy może być wykonywany średnio dwa razy w tygodniu choć oczywiście jest to zależne bezpośrednio od indywidualnych potrzeb człowieka. Drogerie i apteki prezentują nam coraz szerszą ofertę, która jest idealną odpowiedzią na rosnące oczekiwania współczesnego społeczeństwa dbającego o swój wygląd cerę i ogólne samopoczucie. To oczywiście jeszcze nie wszystko.

Oczywiście nie trzeba wydawać kroci na drogie produkty komercyjne. Przy rutynowych zabiegach równie dobrze mogą się sprawdzić peelingi domowej roboty. Przepisów jest mnóstwo, ale najpopularniejsze zawierają w swoim składzie parzone fusy kawy, które działają antycellulitowo i liftingująco, cukier trzcinowy, pestki nasion, ziarna zbóż, oliwę z oliwek, olej kokosowy, cukier biały i wiele, wiele innych. Po kilku tygodniach regularnego stosowania peelingów, niezależnie od rodzaju, można zauważyć niesamowitą poprawę, której efekty utrzymają się przez bardzo długi czas – skóra stanie się lekka, promienna, gładka i maksymalnie odmłodzona. Osobiście stosuję metody domowe i od czasu do czasu jako zamiennik stosuję peeling Herbal Care dostępny w sklepie Farmona. Zamienne stosowanie tych dwóch metod daje niesamowite efekty.

Popularne wpisy