Jak dbać o włosy, czyli duet szampon i odżywka

Pielęgnacja włosów wydaje się z pozoru taka prosta – mycie, czesanie, suszenie i układanie. Jednak po drodze może pójść coś nie tak. Źle dobrany kosmetyk, brak innego produktu, który uzupełniłby codzienny rytuał, a na efekty nie trzeba długo czekać! Nieukładająca się fryzura, łamliwe pasma i płowiejący kolor. Brzmi znajomo? Jak tak, zobacz gdzie popełniasz błąd.

Stosowałam się do znanej zasady – myj włosy, kiedy nie wyglądają świeżo. Stosuj odżywkę, gdy masz problem z rozczesaniem, a u fryzjera korzystaj z serum czy innych dziwnych kosmetyków. Początkowo mój plan spełniał się idealnie, ale w pewnym momencie zauważyłam, że stan moich włosów z każdym dniem się pogarszał. Nie układały się, nie chciały się mnie słuchać, wyglądały jak siano, ale i tak się przetłuszczały. Zupełnie tego nie rozumiałam i zaczęłam czytać poradniki fryzjerskie i dermatologów i zauważyłam, że błędy tkwiły w podstawach.” – skomentowała na jednym z forum anonimowa użytkowniczka.

Tak bardzo często wygląda rytuał pielęgnacyjny w polskich łazienkach. Odżywka jest niczym ogień, brana do ręki od wielkiej okazji, a jest to błąd. Szampon zawsze powinien iść w duecie z odżywką, ale nigdy nie powinno się wybierać opcji 2 w 1. Szampon ma za zadanie oczyścić włosy z mikroelementów, kurzu, łoju i odświeżyć. Jednak brakuje drugiego ogniwa, który zakończy proces, czyli odżywki, nawilży i wzmocni. A uciekając od odżywki, robimy sobie po prostu krzywdę. Obecnie dostępne są w drogeriach internetowych takie kosmetyki, które bez problemu można stosować codziennie, bez szkody dla włosów! Choć co prawda, nie powinno się także unikać masek nawilżających czy serum, które ma za zadanie zrewitalizowanie tych mniej sprężystych kosmyków. Bo jak wiadomo – chociaż bardzo będziemy chciały mieć zdrowe włosy, to nawet taki duet to będzie za mało. Jednak zdecydowanym błędem będzie stosowanie wyłącznie jednego kosmetyku. Dlatego zaplanuj sobie tygodniowe rytuały pielęgnacyjne – włącz szampon do odżywki, a maski na weekendowe seanse w łazience. Nie musisz wydawać dużo na fryzjera i urządzić sobie salon SPA w domowym zaciszu!

Włosy bywają kapryśne i inaczej się zachowują w zależności od stosowanego produktu. Warto znaleźć sobie jeden zestaw kosmetyków do pielęgnacji włosów i cały czas go używać. Osobiście stosuję produkty dostępne pod tym adresem: https://sklep.farmona.pl/szampony-do-wlosow-radical-96. Kondycja moich włosów znacząco się poprawiła, znaczy to że „znalazłam swój idealny zestaw”.

Popularne wpisy