Kosmetyki naturalne, a pozostałe – różnice

kosmetyki naturalne

Dziś kosmetyków używa w zasadzie każdy i nikogo to nie dziwi. Kobiety stosują nie tylko kosmetyki pielęgnacyjne, ale również te upiększające, podczas gdy mężczyźni skupiają się raczej na codziennej pielęgnacji zachowującej estetyczny wygląd skóry. W dążeniu do tej dbałości wiele osób zapomina jednak, aby odpowiednio dobierać wszystkie kosmetyki. Wyróżniamy ich bowiem dwa podstawowe rodzaje.

Najsilniejszy jest dziś podział na kosmetyki naturalne oraz całą resztę, powstałą w laboratoriach na podstawie chemicznych substancji specjalnie tworzonych do konkretnych celów. Jakie są różnice między tego rodzaju kosmetykami? Które są droższe, a które wykonywane ze składników gwarantujących lepsze działanie czy po prostu mniejszą skłonność do powodowania podrażnień?

kosmetyki naturalne

Czym są takie kosmetyki?

Kosmetyki naturalne to kosmetyki, które tworzy się trzema metodami: mikrobiologicznymi, enzymatycznymi czy fizycznymi. Wszystkie tworzone są na bazie naturalnych składników, które są wolne od jakichkolwiek zanieczyszczeń. Co więcej, takie kosmetyki nie mają wszystkie substancji wchłanianych przez skórę – w wielu przypadkach np. filtry przeciwsłoneczne nie wchodzą w głąb skóry z uwagi na mineralny skład. Z kolei kosmetyki tradycyjne wytwarzane są przede wszystkim z substancji dopuszczonych co prawda do użytku, ale w dużej mierze drażniących, bo pozyskiwanych chemicznie. Nie brak w nich sztucznych konserwantów, nawet jeśli ich skład nie zagraża zdrowiu czy nie posiada substancji zakazanych. W wielu przypadkach to właśnie składniki tych kosmetyków o działaniu drażniących wywołują rozmaite problemy skórne.

Różnica w składzie

Podstawowa różnica polega na składzie kosmetyków naturalnych i tradycyjnych. Te pierwsze mają zwykle skład krótki, bardzo prosty, bo nie stosuje się w ich przypadków konserwantów. Oznacza to jednak krótszy czas użytkowania, bo nie ma substancji, które by w sztuczny sposób zabijały bakterie i powstrzymywały starzenie się raz otwartego kosmetyku. pH jest w takim przypadku korzystniejsze dla skóry, dlatego także dla niej zdrowsze. Skład kosmetyków tradycyjnych jest zazwyczaj bardzo długi i często nie jesteśmy w stanie rozpoznać wielu substancji. Co więcej, niektóre składniki tradycyjnych kosmetyków budzą również wiele sprzeciwu, mimo że są dopuszczone do użytku – chodzi choćby o formaldehyd. Warto zaznaczyć, ze choć kosmetyki naturalne są zwykle średnio droższe od kosmetyków tradycyjnych, to jednak pozostają dużo tańsze od tych kosmetyków, które wywodzą się ze znanych marek i luksusowych linii pielęgnacyjnych.

Bogatą ofertę kosmetyków na bazie naturalnych składników znajdziecie na stronie Farmona.pl

Popularne wpisy