Polecane zabiegi pielęgnacyjne dla Twoich stóp

O dbaniu o stopy zdarza się nam zapominać jesienią i zimą, gdy sandały z odkrytymi palcami lądują na dnie szafy. I o ile wiosną i latem poświęcamy im baczną uwagę, aby nie wstydzić się na plaży czy basenie, to wraz z nastaniem pierwszych chłodów zaczynamy traktować je po macoszemu.

Warto zmienić swoje przyzwyczajenia i regularnie przeznaczać czas na pielęgnację stóp również jesienią i zimą. Wówczas łatwiej nam będzie zadbać o nie z początkiem wiosny – doprowadzenie ich do upragnionego stanu zajmie krócej niż zazwyczaj.Jak w takim razie powinna wyglądać pielęgnacja stóp? Kluczem do sukcesu są regularne peelingi gruboziarniste, by pozbyć się twardej i zrogowaciałej skóry na piętach. W ten sposób zapewnimy sobie miękką i przyjemną w dotyku, gładką skórę. Peeling możemy wykonać same, dodając do gruboziarnistej soli odrobinę oliwy z oliwek lub świeżych fusów po kawie. W ten sposób nie dość, że zetrzemy martwy naskórek, to jeszcze ten świeży odpowiednio natłuścimy, by zapobiec przesuszaniu się skóry.

Oprócz peelingów warto rozważyć przygotowanie i regularne stosowanie maseczek. Bardzo skuteczna jest ta wykonana z jogurtu naturalnego, białego twarożku i soku z cytryny. Potrzebujemy małego opakowania twarożku, jogurtu oraz soku z połówki cytryny. Całość mieszamy lub miksujemy na gładką masę, po czym na kilkanaście minut zostawiamy na stopach. Po upływie tego czasu dokładnie spłukujemy pozostałości maseczki.

Jak widzicie, pielęgnacja stóp nie wymaga wcale wielkiego zachodu oraz nakładu środków. Wystarczy kilka naturalnych składników oraz dobre chęci.

Pielęgnacja stóp farmonaprofessional.pl

Popularne wpisy